TUJA SMARAGD veľkosť 30-40cm

TUJA SMARAGD veľkosť 30-40cm

SKLADOM Pestované na Slovensku.

- obľúbená záhradná drevina - nenáročná na údržbu - veľmi hustá - neopadáva - ročný nárast cca 50 cm - veľkosť 30 až 40 cm - dodávame v kvetináčoch P9

1,50 € s DPH

Tuja Smaragd patrí právom medzi najobľúbenejšie záhradné dreviny. Má štíhly kužeľovitý vzrast, je veľmi hustá a neopadáva. Svoje sýtozelené ihličie si zachováva aj v zime, vďaka čomu vám skrášli záhradu aj v sychravom počasí.

Najrýchlejšie rastie na slnečnom mieste, no darí sa jej, samozrejme, aj v polotieni či tieni. Je nenáročná na údržbu, teda na pôdu a zavlažovanie. Ročne narastá až o 50 centimetrov.

Používa sa aj na pestovanie v kvetináčoch, či už na terasách či na balkónoch. Dorastá do výšky 4 až 5 metrov a často sa využíva aj na živé ploty, nakoľko sa nemusí strihať. Vysádzať ju môžete celoročne, čo je takisto veľkou výhodou.

Tuje vo veľkosti 30 až 40 centimetrov dodávame v kvetináčoch P9

TIP
Pri výsadbe sa zamerajte na to, do akej výšky chcete, aby vám Tuje narástli. Pri živom plote do 2 metrov je vhodnejšie vysadiť dve Tuje na jeden meter. V prípade, že vám stačí aj menší plot, môžete vysadiť tri Tuje na jeden meter.

 

Ako sadit tuju smaragd