Späť

NEVÝRAZNÁ FARBA IHLIČNANOV ČI VYSYCHANIE? ROZLÚČTE SA S NIMI!

Pridané: 15.4.2019 08:00:00 Počet zobrazení: 2036

15 Apríl 2019

Po zime sa začínajú záhrady postupne prebúdzať a opäť v nich prúdi život. Hoci by sme sa mohli tešiť z ihličnanov, ktorých svieža zelená farba krášli naše záhrady počas celého roka, stáva sa, že začnú postupne vysychať bez zjavnej príčiny.

NEVÝRAZNÁ FARBA IHLIČNANOV ČI VYSYCHANIE? ROZLÚČTE SA S NIMI!

Po zime sa začínajú záhrady postupne prebúdzať a opäť v nich prúdi život. Hoci by sme sa mohli tešiť z ihličnanov, ktorých svieža zelená farba krášli naše záhrady počas celého roka, stáva sa, že začnú postupne vysychať bez zjavnej príčiny. Bojovať s vysychaním vôbec nie je jednoduchá práca – snažíte sa skúšať nové postreky a vniknúť tak ihličnanom nový život, ale overené postupy ani chemické postreky nezaberajú. vysychanie však nemusí byť jediný problém. Ihličnany často začínajú blednúť a ich svieža zelená farba sa postupne mení na mdlú. Chcete bojovať s problémom, ale pritom je ťažké rozoznať, čo za ním stojí. Odpoveďou je však horká soľ!

            Horká alebo iným názvom epsomská soľ je produkt, ktorý zoženie v každom dobrom obchode pre záhradkárov. S jej pomocou môžete behom pár chvíľ vyrobiť účinný roztok, ktorý zabráni vysychaniu nielen vašich ihličnanov a tují na záhrade, ale ochráni i váš trávnik pred napadnutím škodcami. Vsadiť môžete na dve alternatívy, z ktorých si vyberiete podľa toho, ktorý problém chcete primárne vyriešiť.

            Ak vás trápi mdlá farba ihličnanov, vsaďte na jemnejší postrek, ktorý získate zmiešaním 200g horkej soli, ktorú rozpustíte v približne 10 litroch čistej vody. Pred aplikáciou dbajte na to, aby bola soľ dobre rozpustená vo vode. Potom postrek dajte do rozprašovača a aplikujte na ihličnany. Tuje i ihličnany získajú vďaka postreku zdravú tmavozelenú farbu, ktorá je pre ne charakteristická. V prípade, že idete riešiť problém s vysychaním, stavte na väčšie množstvo soli (400 – 500g), ktoré rozmiešate opäť v 10 litroch čistej vody a aplikujete na postihnuté stromy. Domáci postrek z horkej soli však môže vdýchnuť život i vášmu trávniku a navyše ho ochráni pred mnohými škodcami, ktoré naň útočia.